Smaller Default Larger

Ciekawi Ludzie

romuald-wesolowski-jaworska-ikona-muzykiNa facebookowym profilu córki Romualda Wesołowskiego, Agnieszki Murawskiej możemy przeczytać informację o stanie zdrowia naszej jaworskiej ikony muzyki. "Mój Tato Romuald Wesołowski każdego dnia dzielnie walczy o powrót do zdrowia. Dzięki systematycznej rehabilitacji jest w stanie ścisnąć moją dłoń lewą ręką, co jeszcze niedawno było niemożliwe. Zaczyna też poruszać nadgarstkiem oraz...

Praktyczne szkolenia zawodowe w Szkole Spawania Air Products we Wrocławiu wspierają zatrudnienie na dolnośląskim rynku pracy

SzkolaSpawaniaAirProductsweWroclawiuOśrodek Szkoleniowo-Rozwojowy Szkoła Spawania Air Products we Wrocławiu, który na stałe współpracuje z dolnośląskimi Urzędami Pracy organizując szkolenia dla osób bezrobotnych, zaprasza na kolejną edycję specjalistycznych szkoleń dla spawaczy i osób pragnących zdobyć nowe kwalifikacje w zakresie spawalnictwa. Wrocławska Szkoła Spawania Air Products zachęca do zgłaszania się bezpośrednio lub za pośrednictwem Urzędów Pracy w celu zdobycia cennych umiejętności, dzięki którym można podnieść kwalifikacje i łatwiej znaleźć pracę! Kursy rozpoczynają się w każdy wtorek.

 

Najbliższe szkolenia już 12 i 19 kwietnia

Warszawa, 6 kwietnia 2016 r. – Ośrodek Szkoleniowo-Rozwojowy Szkoła Spawania Air Products we Wrocławiu, który na stałe współpracuje z dolnośląskimi Urzędami Pracy i zakładami produkcyjnymi organizując szkolenia dla osób bezrobotnych i pracowników, zaprasza na kolejną edycję specjalistycznych szkoleń dla spawaczy i osób pragnących zdobyć nowe kwalifikacje w zakresie spawalnictwa. Polscy pracodawcy twierdzą, że mają trudności ze znalezieniem wykwalifikowanych spawaczy, podczas gdy znajdują się oni na szczycie listy dziesięciu zawodów, w których najbardziej dotkliwy jest brak odpowiednio przygotowanej kadry. Wrocławska Szkoła SpawaniaAir Products zachęca do zgłaszania się bezpośrednio lub za pośrednictwem Urzędów Pracy w celu zdobycia cennych umiejętności, dzięki którym można podnieść kwalifikacje i łatwiej znaleźć pracę! Kursy rozpoczynają się w każdy wtorek.

 

Szkoła Spawania prowadzi szkolenia dla firm na różnych poziomach zaawansowania, podczas których wykwalifikowana i doświadczona kadra naucza spawania różnymi metodami, m.in. MAG/MIG/TIG. Ponadto Szkoła Spawania oferuje kursy cięcia gazowego, lutospawania, kursy operatora stanowiska zautomatyzowanego i wiele innych specjalizacji poszukiwanych przez pracodawców zarówno na lokalnym rynku, jak i w całej Polsce.

 

W ciągu 21 lat przeprowadziliśmy ponad 2 500 szkoleń z zakresu spawania dla osób bezrobotnych. Dzięki temu ich uczestnicy mieli okazję zdobyć nowy zawód i mogli dołączyć do grona certyfikowanych spawaczy, tak poszukiwanych na rynku pracy. Zrealizowaliśmy też ponad 3 500 szkoleń dla osób z firm produkcyjnych. Cieszymy się, że dzięki wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu naszych kadr szkoleniowych możemy pomagać zarówno osobom szukającym pracy, jak i firmom, które chcą zatrudnić wysoko wykwalifikowanych specjalistów” powiedział Piotr Wierzbicki, dyrektor Ośrodka Rozwojowo Szkoleniowego Szkoła Spawania. 

 

Szkoła Spawania Air Products zatrudnia międzynarodowych instruktorów i inżynierów spawalniczych, którzy posiadają certyfikaty renomowanych instytucji, takich jak: Instytut Spawalnictwa, Niemiecki Dozór Techniczny TÜV, Urząd Dozoru Technicznego, Transportowy Dozór Techniczny czy Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów. Wszystkie kursy prowadzone są we własnych spawalniach Air Products zlokalizowanych we Wrocławiu. W szkole można także zdawać i odnawiać certyfikowane egzaminy dla spawaczy, pozwalające uzyskać uprawnienia uznawane w całej Unii Europejskiej.

 

„Posiadamy dwie spawalnie z 35 pełnowymiarowymi stanowiskami do spawania różnymi metodami, wyposażone w najnowocześniejsze spawarki światowych producentów sprzętu spawalniczego. Podczas szkoleń korzystamy z zaawansowanej linii gazów spawalniczych Linx®. Zapraszamy wszystkich chętnych na kwietniowe i kolejne szkolenia, a także do korzystania z doradztwa technicznego dla firm w zakresie wdrażania nowych technologii spawania czy kontroli poprawności stosowanych procesów” – dodaje Piotr Wierzbicki.

 

Szkoła Spawania współpracuje także z Politechniką Wrocławską przy szkoleniu Międzynarodowych Inżynierów Spawalników oraz prowadząc praktyczne zajęcia ze spawania w swoim ośrodku dla studentów. W dalszych planach znajduje się także współpraca z lokalnymi szkołami zawodowymi. Ośrodek kooperuje też z Europejskim Centrum Spawania Air Products, które prowadzi badania nad udoskonaleniem technologii spawalniczych, automatyzacją procesów oraz rozwiązywaniem problemów klientów instytucjonalnych związanych z pracami spawalniczymi.

 

#                 #                 #

Air Products (NYSE: APD) to wiodący na świecie dostawca gazów przemysłowych. Od 75 lat firma dostarcza gazy atmosferyczne i procesowe oraz urządzenia wykorzystywane przez przemysł rafineryjny, petrochemiczny, metalurgiczny, elektroniczny, spożywczy i napojowy. Air Products jest także światowym liderem w zakresie dostarczaniatechnologii i urządzeń do skraplania gazu ziemnego. Do września 2016 roku firma zamierza wydzielić ze swojej struktury odrębną spółkę wykorzystującą technologie materiałowe opracowane przez Air Products do produkcji półprzewodników, poliuretanów, substancji czyszczących i zaawansowanych powłok oraz klejów.

W roku fiskalnym 2015 przychody ze sprzedaży Air Products wyniosły 9,9 miliarda dolarów amerykańskich, a firma zajęła 284. miejsce na dorocznej liście Fortune 500. Ponad 20 tysięcy pracowników Air Products w 50 krajach dąży do tego, aby firma była najbezpieczniejszym i najbardziej efektywnym przedsiębiorstwem w sektorze gazów przemysłowych, które zapewnia wszystkim klientom zrównoważone rozwiązania i najwyższy poziom usług.

 

Air Products jest obecny w 15 krajach Europy, włączając w to kraje Europy Centralnej i Wschodniej, takie jak Słowacja, Czechy, Rosja i Polska. Air Products jest jednym z największych producentów gazów technicznych w Polsce. Od ponad 20 lat firma konsekwentnie wdraża na polskim rynku strategię rozwoju opartą na starannie dobranych inwestycjach. Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem: www.airproducts.com.pl